Suszymy kwiaty jaśminu

03-07-2013

Kategorie:

Na półkach sklepów i herbaciarni możemy dziś znaleźć mnóstwo rozmaitych odmian herbat z najdalszych zakątków świata. Niewielu z nas wpada jednak na pomysł, żeby sięgnąć po to, co kwitnie w naszych ogródkach... 

Przepis na herbatę jaśminową

Czerwiec jest miesiącem,  który kojarzy nam się z zapachem jaśminu. Oczywiście możemy kupić w sklepie sztucznie aromatyzowaną herbatę o takim zapachu, ale o ile lepiej smakuje prawdziwa herbata z własnoręcznie ususzonymi kwiatami!

Jaśmin nadaje lekko słodki posmak i piękny kwiatowy aromat różnym odmianom herbaty: czarnym, zielonym i białym. Wystarczy wrzucić do filiżanki kilka ususzonych kwiatów, żeby napar nabrał łagodnego, szlachetnego posmaku.


jaśmin

W jaki sposób ususzyć kwiaty jaśminu?

Kwiaty zrywamy w pogodny dzień. Nie możemy zapomnieć, że w czasie suszenia ich objętość znacznie się zmniejszy, więc trzeba zebrać ich nawet 3 razy więcej, niż chcemy uzyskać po ususzeniu.
Rozkładamy kwiaty na pergaminie i zostawiamy w pełnym słońcu na około 2 godziny. Na koniec przesypujemy ususzone kwiaty do szczelnego naczynia: do ulubionej puszki lub przezroczystego słoja, jeśli chcemy żeby kwiaty nie tylko dodawały smaku, ale także zdobiły nasze wnętrze.

suszenie jaśminu


Kwiaty jaśminu możemy też wymieszać bezpośrednio z liśćmi herbaty i przechowywać je razem, aby przeszły wzajemnie swoim zapachem.

Herbatę z dodatkiem jaśminu polecam szczególnie osobom, które miewają problemy z zasypianiem. Dzięki relaksującym właściwościom herbatka jaśminowa będzie świetnym rozwiązaniem na wieczorne posiedzenie po długim, męczącym dniu...

 
Szczególnie ta podana w ulubionej filiżance :)
 
 
 

 
parzenie jasminu
 

Zostaw ocenę:

Suszymy kwiaty jaśminu

Skladniki:

Komentarze:

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem