Miód z mniszka lekarskiego

28-04-2014

Kategorie:
Jeśli jesteś działkowcem, pewnie walczysz zajadle z tym chwastem. Nikt go nie  lubi, bo potrafi uprzykrzyć życie posiadaczom ogródków. 
A ja dziś spojrzałam  na mlecz łaskawym okiem i  postanowiłam skorzystać z jego nieocenionych właściwości leczniczych. Wam także proponuję taką zamianę. Zamiast narzekać, że się na grzędach panoszy, zróbmy z niego miód, który  pomoże wzmocnić zdrowie i zachować urodę. A walorów ma wiele. Cudownie łagodzi kaszel, uśmierza ból gardła, usuwa chrypkę, powstrzymuje stany grypowe, oczyszcza organizm z toksyn… Jakich jeszcze cudów może dokonać mniszek lekarski? Czytajcie w Wikipedii.

Sposób przygotowania:

 
W miejscu oddalonym od ruchu ulicznego, zebrać 250 kwiatów mniszka lekarskiego. Nie przerażajcie się ilością, zajmie to Wam około piętnastu minut. Nie zapomnijcie tylko założyć rękawiczek, bo mlecz brudzi ręce. Kwiaty należy opłukać, osączyć , zalać litrem wody i gotować pół godziny. Odlać płyn przez durszlak, dodać 1 kg cukru i sok z cytryny. Gotować 3 godziny na wolnym ogniu. Gorący zlewać do słoików. Z tej ilości otrzymamy 5 słoiczków 200 g.  

Zostaw ocenę:

Miód z mniszka lekarskiego

Skladniki:

  • 250 kwiatów mniszka lekarskiego
  • 1 kg cukru
  • sok 1 cytryny

Komentarze:

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem